Ekspertai diskutuos, kaip Europos sveikatą pastatyti nuo galvos ant kojų

2022-02-03.

Atėjo laikas europiečių sveikatą pastatyti nuo galvos ant kojų, – teigia diskusijos apie Europos sveikatos sąjungos steigimo būtinybę dalyviai. Vasario 21 d. Briuselyje vyksiančiame renginyje bus aptariamos Europos sveikatos sistemos spragos ir būdai joms veikti.

Eurobarometro tyrimai rodo, kad visose Europos Sąjungos (toliau – ES) šalyse žmonėms svarbiausios šiuo metu yra sveikatos ir ligų gydymo problemos. Tuo tarpu ES šalių sveikatos sistemos yra labai skirtingos, menkai bendradarbiaujama tarpusavyje.

Pagal dabar galiojančias ES sutartis, sveikata palikta atskirų šalių kompetencijai. ES šalių sveikatos ministrai į posėdžius renkasi du kartus per metus, žemės ūkio – dvylika, taigi ir sveikatos reikalų aptarimas ES lygmeniu yra labai epizodiškas ir neefektyvus.

COVID-19 apnuogino ES sveikatos sistemos trūkumus ir išryškino, kad virusas nepaiso sienų, taip pat privertė suvokti, kad būtina atsigręžti į kiekvienam europiečiui gyvybiškai svarbią sritį.

Europos sveikatos sistemos žinovai, Europos sveikatos sąjungos idėjos autoriai ir mokslininkai ragina  nedelsiant atsigręžti į sveikatos apsaugą, keisti ES sutartis ir įsteigti Europos sveikatos sąjungą.

Renginyje, kurį ves žurnalistas Dave Keating, diskutuos buvęs ES komisaras, atsakingas  už sveikatą ir maisto saugą, Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Andriukaitis, Pasaulio sveikatos programos steigėja prof. Ilona Kickbusch, Europos sveikatos sistemos ir politikos observatorijos direktorius dr. Joseph Figueras, Londono higienos ir tropikų medicinos mokyklos Europos visuomenės sveikatos profesorius Martin McKee, Amsterdamo universiteto ES teisės profesorė Anniek de Ruijter, Europos progresyviųjų studijų fondo (FEPS) prezidentė Maria Joao Rodrigues, šiuo metu ES pirmininkaujančios Prancūzijos Solidarumo ir sveikatos ministerijos atstovė Christine Berling.

Renginio organizatoriai – Europos sveikatos ir tvarios plėtros institutas kartu su FEPS ir EURACTIV Media Partner.

Registracija į renginį žr. https://events.euractiv.com/event/info/media-partnerhip-european-health-union-not-a-wishful-thinking-but-reflection-of-real-concerns-of-europeans

Menu